У Рівненській області правоохоронці розкрили діяльність організованої злочинної групи, яка протягом двох років незаконно видобувала бурштин у промислових масштабах. До складу угруповання входили семеро осіб, серед них — посадовець одного з державних лісових підприємств. Як повідомила Спеціалізована екологічна прокуратура, зловмисники завдали довкіллю збитків на понад 350 мільйонів гривень.
Про це інформує Рівненська облпрокуратура, пише Рівне24.
За даними слідства, у 2021 році підприємець організував злочинну групу, яка діяла під виглядом легального підприємства. Компанія, підконтрольна організатору, оформила два спеціальні дозволи на геологорозвідку бурштинових родовищ на ділянках лісового фонду площею 20 гектарів. Проте з червня 2022-го по травень 2024-го видобуток здійснювався як на дозволених територіях, так і поза їх межами.

Керівник однієї з філій ДП «Ліси України» сприяв незаконній діяльності та забезпечував прикриття, незважаючи на обмеження, встановлені законодавством. Замість дозволених 5 кг бурштину на гектар під час геологічного вивчення, організатори незаконно видобули понад 5 тонн дорогоцінного каміння.

Ролі учасників схеми були чітко розподілені — від організації техніки та робітників до приховування слідів злочину і продажу бурштину. Експерти підтвердили, що внаслідок незаконної розробки надр довкіллю було завдано серйозної шкоди.
Шістьох осіб затримали. Вони підозрюються у створенні та участі в злочинній організації (ст. 255 КК України), а також у порушенні правил охорони надр (ст. 240-1 КК України). Розслідування проводить Головне слідче управління ДБР за оперативного супроводу СБУ.






