СБУ передала до суду справу адміністраторів Viber-групи, які зривали мобілізацію на Рівненщині

Сьогодні 28 травня СБУ передало до суду справу адмінів спільноти, яка заважала мобілізації на Рівненщині.

Служба безпеки України викрила на Рівненщині адміністратора Viber-спільноти та його спільницю, які вели інформаційно-підривну діяльність проти ЗСУ та перешкоджали мобілізаційним заходам.

Як встановили слідчі СБУ, організатором схеми був 41-річний житель Кореччини. Він створив і адміністрував Viber-групу, де регулярно з’являлися повідомлення про місця вручення повісток працівниками ТЦК та СП у Рівненській та Житомирській областях.

До діяльності чоловік залучив свою 24-річну знайому, яка також активно публікувала відповідний контент у спільноті.

Правоохоронці з’ясували, що ресурс швидко набирав популярності серед людей, які прагнули уникнути виконання військового обов’язку, а кількість учасників постійно зростала.

Для конспірації фігуранти приховали свої контактні дані в налаштуваннях групи. Однак співробітники СБУ змогли встановити їхні особи та задокументувати протиправну діяльність.

Під час санкціонованих обшуків за місцями проживання підозрюваних правоохоронці вилучили мобільні телефони з доказами незаконної діяльності.

За матеріалами СБУ обвинувальні акти щодо обох фігурантів скерували до суду за ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України — перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.

Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі.

Комплексні заходи проводили співробітники Управління СБ України в Рівненській області за процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури.

Цікаві новини

Завантажити більше Завантаження...Більше немає новин.