У Рівному освятили рушники, які вишили родини військовополонених та зниклих безвісти захисників

У Свято-Воскресенському соборі Рівного сьогодні 21 листопада освятили рушники, створені в межах всеукраїнської акції «Рушник надії» — їх вишивали родини військовополонених та зниклих безвісти українських захисників.

Про це повідомила Рівненська облрада.

До міста привезли п’ять рушників від громад Рівного, Вараша, Сарн, Володимирця та Березного.

Акція об’єднала сотні родин по всій країні. На полотнах — імена рідних, символи, орнаменти й найголовніше — віра в повернення тих, хто досі перебуває в полоні або вважається зниклим безвісти. Фіналом проєкту стала презентація рушників у Києві 1 жовтня — їх представили в Патріаршому соборі.

Сьогодні у Рівному Митрополит Рівненський і Острозький ПЦУ Іларіон освятив рушники, створені майстринями та родинами Рівненщини. Координаторка акції в області Руслана Броновицька розповіла, що долучилося понад 200 жінок і один чоловік. На рушнику Рівненської громади — понад 150 імен і позивних, вишитих технікою ниткографії, яку розробила майстриня Олена Медведєва.

Сарненська громада, де нині 180 людей вважаються зниклими безвісти, обрала інший шлях — вишила назви бригад, у яких служили їхні рідні. «Робота над рушником стала для нас молитвою. У кожному слові “люблю” і “чекаю” — наша віра», — каже Руслана Броновицька. Її син понад два роки був у статусі зниклого безвісти. Лише минулого тижня вона дізналася, що він загинув.

Після освячення рушники-обереги вирушать у музеї Рівненщини. Першим їх покаже Рівненський обласний краєзнавчий музей. Робота над «Рушником надії» в області триватиме — до проєкту зможе долучитися кожна родина, яка переживає стан невизначеної втрати. Це буде ще одним кроком до спільної молитви, пам’яті та незламності.

Цікаві новини

Завантажити більше Завантаження...Більше немає новин.