27 листопада 2024 року Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Рівненській міській раді визнала південно-східну частину міста небезпечною через підтверджений випадок сказу у кота.
Про це інформує Рівненська міськрада, пише Рівне24.
Домашній кіт, повернувшись із прогулянки з пораненнями, 25 листопада почав проявляти агресію до господаря, а наступного дня, 26 листопада, помер. У тварини лабораторно підтвердили сказ. Особи, які контактували з котом, отримали необхідну медичну допомогу та були провакциновані.
Управління охорони здоров’я повідомляє, що громада забезпечена достатнім запасом антирабічних препаратів.
Затверджено План заходів із ліквідації осередку сказу. Серед населення проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота, а домашнім тваринам організовано профілактичну вакцинацію.
Мешканців громади закликають дотримуватися правил догляду за домашніми тваринами. У разі контакту з агресивними або підозрілими тваринами слід звертатися до медиків та ветеринарів. Також про випадки появи підозрілих чи агресивних тварин потрібно негайно повідомляти відповідні служби.
Зазначимо, що з 2003 року у Рівному зафіксовано 28 випадків сказу, з яких 17 – у котів.
Нагадаємо, безплатно вакцинувати домашніх тварин від сказу можна у Рівненській міській дільничній лікарні ветеринарної медицини за адресою: вул. Малорівненська, 91а. Графік роботи: пн–пт – з 8:00 до 17:00, сб–нд – з 8:00 до 15:00.






