Вчора на Україну з полону повернули 90 захисників

25 червня, у вівторок, з російського полону було звільнено 90 українських військових.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський, пише Рівне24.

Він повідомив, що серед звільнених були військові Національної гвардії, Військово-морських сил, армії, територіальної оборони та прикордонної служби.

“Це ті, хто обороняв Маріуполь, захищав ЧАЕС і воював на Херсонському, Донецькому, Харківському, Запорізькому та Луганському напрямках. Ми пам’ятаємо про кожного нашого полоненого та продовжуємо працювати над їхнім звільненням”, – написав Зеленський.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак додав, що серед звільнених є 52 оборонці “Азовсталі” та полонені з Чорнобильської АЕС. “Ми очікуємо на нові обміни найближчим часом. Це важливий крок. Наш пріоритет — повернути всіх наших людей додому, щоб кожен військовий зміг обійняти рідних і дихати вільним повітрям. Президент поставив завдання повернути всіх. Дякую нашій команді за роботу й ОАЕ за сприяння в обміні”, – сказав Єрмак.

Міністерство оборони Росії заявило, що обмін відбувся за схемою “90 на 90”, а посередником виступили Об’єднані Арабські Емірати.

Раніше Папа Римський Франциск закликав Україну та Росію до обміну полоненими у форматі “всіх на всіх”. Голова української розвідки Кирило Буданов підтвердив підтримку України цієї ідеї, але російська сторона не виявила зацікавленості.

Недавно Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомив, що у російському полоні наразі перебувають 403 українські жінки.

Цікаві новини

Завантажити більше Завантаження...Більше немає новин.