Сьогодні 23 березня на Рівненській АЕС стартувала робота нової групи міжнародних експертів, які здійснюватимуть контроль за ядерною та радіаційною безпекою.
Їхня присутність є частиною постійного моніторингу українських АЕС в умовах воєнних ризиків. Місія працюватиме на підприємстві протягом найближчих трьох тижнів.
23 березня на майданчику Рівненської АЕС відбулася 56-та ротація постійної моніторингової місії Міжнародного агентства з атомної енергії. До складу нової команди увійшли експерти з Пакистану та Нігерії, які продовжать спостереження за дотриманням стандартів ядерної та радіаційної безпеки.
Постійні місії МАГАТЕ на українських атомних електростанціях були запроваджені після початку повномасштабного вторгнення Росії. З 24 лютого 2022 року ядерні об’єкти України перебувають під підвищеними ризиками, тому міжнародна присутність спрямована на їх зменшення, контроль за дотриманням семи фундаментальних принципів ядерної безпеки та підтримку операторів у безпечній експлуатації станцій.
Як повідомили на Рівненській АЕС, нова команда працюватиме три тижні, після чого відбудеться чергова планова ротація. Представники агентства здійснюватимуть незалежний нагляд за дотриманням стандартів ядерної та радіаційної безпеки.
Заступник головного інженера з технології та інжинірингу РАЕС Валерій Ковальчук зазначив, що співпраця з міжнародними експертами підсилює прозорість роботи станції та підтверджує дотримання високих стандартів безпечної експлуатації в умовах воєнної агресії. Також він подякував попередній групі експертів за роботу.






