Після виступу президента Володимира Зеленського на Генеральній Асамблеї ООН, де він наголосив на вразливості енергетичної інфраструктури України, стало відомо, що “Енергоатом” підписав угоду на суму 509 млн грн для підвищення безпеки Рівненської атомної електростанції.
Про це повідомляє Суспільне Рівне, пише Рівне24.
У рамках цього контракту передбачено проєктування та зведення захисних споруд для об’єктів РАЕС. Загальна вартість угоди становить 509 млн грн.
Нові залізобетонні П-подібні конструкції будуть служити бар’єром для трансформаторів від можливих осколкових уражень у випадку непрямого влучання ракет.
Примітно, що деталі угоди залишаються засекреченими, і поки немає інформації про конкретні параметри споруд. Для порівняння, аналогічні контракти від “Укренерго” були укладені на суму 98 млн грн і 120 млн грн, кожен з яких передбачав захист одного трансформатора.
19 вересня, під час свого виступу на Генасамблеї ООН, Володимир Зеленський підкреслив, що Росія неодноразово застосовувала енергію як інструмент тиску. Однак нинішня ситуація несе ще більшу загрозу.
“Росія перетворює ядерну енергетику на зброю. Це чітко видно на прикладі нашої Запорізької АЕС, яку обстрілювали, окупували, а тепер використовують для шантажу, загрожуючи витоком радіації”, — наголосив президент України.






